Navigace


Vyhlašujeme soutěž FilMŮJ Biják!!!

|06.10.2010|

Festival OSTRAVA-PICTURE vyhlašuje soutěž o nejlepší námět krátkého filmu/dokumentu/experimentu FilMŮJ Biják!

Výherce dostane na 5 dní k dispozici zajímavou techniku, zázemí v Ostravě (bydlení , jídlo, produkční náklady), záštitu QQ studia a ČT Ostrava a supervizi dokumentaristky Terezy Tary. Se svým vlastním štábem, který si přiveze do Ostravy s sebou, absolvuje technické a dramaturgické workshopy, aby se následné natáčení jeho námětu proměnilo ve film, který bude promítnut v rámci festivalu OSTRAVA-PICTURE 2010. Maximum členů ve štábu je (i s herci) osm osob.

Námět, který do soutěže zašlete, by neměl překročit možnosti pětidenního natáčení – a to jak délkou, tak třeba počtem herců či lokacemi. Pro rozhodování o vítězi tedy mimo jiné platí pravidlo: čím reálnější, tím lepší.

Soutěž je určena především začínajícím a amatérským filmařům, kteří dostali do vínku kromě kreativity a nadšení pro kinematografii taky vůli opravdu natočit svůj film. Zároveň s českým týmem bude totéž podnikat tým polský v rámci festivalu ZOOM (jelikož OSTRAVA-PICTURE letos překračuje hranice), o motivaci k co nejlepšímu výsledku je tedy postaráno. Tak neseď doma, filmuj biják!!!!

Své náměty spolu s pár řádky o sobě (kdo jste, kolik vás je a proč by pořadatelé měli vybrat právě vás) posílejte do 25. 10. 2010 na email pořadatelů: ostravapicture@gmail.com

Více na:

Na natáčení bude k dispozici Canon 60D kit, Zacuto Double barrel s kompendiem, stativ Manfrotto, zbytek zajistí dle potřeby organizátoři. Technika bude zapůjčena zdarma, pojištěna a štáb bude s principy její obsluhy obeznámen odborníky.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.