Navigace


Vaše ostravská filmová noc

|12.08.2013|

Všichni, kteří máte rádi filmy a díváte se na ně často s přáteli, můžete letos vstoupit do týmu promítačů soutěžních snímků Ostrava-Picture. Udělejte si s námi filmový večírek a sledujte soutěžní snímky z pohodlí vašeho parku, dvorku, hospody, balkónu apod.

Co k tomu potřebujete?
Základní techniku: dataprojektor, notebook, prodlužovačku, bílé plátno / prostěradlo / bílou zeď bez oken, přiměřeně výkonné reproduktory (třeba i k pc).

Jak získáte filmy?
Zaregistrujete co nejdříve své "kinečko" do mapy ostravské filmové noci (zveřejníme ji na webu začátkem září) a my vám dodáme vybrané filmy (na DVD, přes link ke stažení apod.).

Kde můžete promítat?
Skoro kdekoliv. Nejlíp tam, kde to znáte, kde vás nikdo nevyhodí a kde nebudete zbytečně rušit další bohatý ostravský noční život. Na dvorku sídliště, na zahrádce vaší oblíbené hospůdky, na balkóně, na bílé zdi u pískoviště či parkoviště... záleží na vaší fantazii a technických možnostech.

Kdy akce proběhne?
Rádi bychom, aby se kromě "oficiálních" festivalových míst promítalo spontánně v různých částech Ostravy v termínu soutěže, tedy od 9. do 13. září., samozřejmě po setmění.

POZOR DŮLEŽITÝ BONUS
Všichni registrovaní promítači mají vstup zdarma na závěrečné vyhlášení vítězů letošního ročníku Ostrava-Picture a večírek, který se uskuteční 13. 9. 2013 od 18:00 hod. v Klubu Atlantik (www.klubatlantik.cz)

Těšíme se na vás i vaše nápady. Když připojíte fotografii místa, případně svou, rádi vás do mapy ostravské filmové noci zařadíme i vizuálně.

Ať žije ostravská filmová noc!

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.