Navigace


Trailer Jam 2011

|20.09.2011|

Ostrava-Picture Trailer Jam se letos konal poprvé a hned si získal slušný ohlas především mezi začínajícími filmaři. O co šlo? V průběhu dubna a května na facebooku mohl kdokoliv ze studentů vyvěsit svůj trailer a soutěžit o přízeň návštěvníků stránky (udělovaly se lajky). Vítězům byla zapůjčena technika, vystaveny akreditace na Colours of Ostrava a přidělena sympatická supervizorka (Tereza Tara), která měla dohlédnout na to, aby z jejich bujarého natáčení vznikl požadovaný materiál... Tedy drobný dokument, v němž by zachytili atmosféru festivalu svýma očima, tak jak akci vidí běžný návštěvník. Neobdařili jsme je žádnými VIP povoleními pro vstup do uzavřených šaten, kuloárů či rautů, ale nechali jsme je tlačit se před pódii, stát ve frontách na pivo, pobíhat od jedné dobré akce k jiné ještě lepší atp. Jak dosvědčí všechny holky z týmu (chlapi byli v menšině), bylo to super.
10. ročník Colours sám o sobě předvedl úžasný program, ale dívat se na některé jeho části okem hledáčku přineslo ještě jiný zážitek. Třeba to za rok budete právě vy, kdo se pokusí vystavit filmařský účet 11.ročníku Coloursů.

Colours of Ostrava 2011 očima mladých filmařů
(Eva Šlosarová, Martin Skarka, Michaela Davidová, Kateřina Šlapáková a Markéta Hajduková)

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.