Navigace


Středa byla ohnivá!

|11.11.2010|

 Tereza Tara se naplno věnuje nejen svým dokumentům, ale také natáčí pro Českou televizi a vede kurzy kreativního myšlení. Ideální kombinace prvků pro seminář! Diskutovalo se nad jejími filmy z pražské FAMU, které si svou cestu prodokumentovaly do celého světa. Hormonální akvárium je o rybách, jež vlivem ženských antikoncepčních hormonů vypouštěných odpadním potrubím do řek mění své pohlaví a muži, kteří je jedí, pak přicházejí o plodnost. Tereza nám dala ochutnat i další kousky ze své filmařské kuchyně, a také nás seznámila s tím, jak je finančně náročné být kreativním (nazaškatulkovatelným) dokumentaristou.

Po deváté hodině se ve stejné ulici, ale jiné kavárně, rozechvěly plotny DJů Ejnla a BcA. Lukáše Tvrdoně DiS. Vrcholem večera však byla módní přehlídka návrhářů reprezentujících projekt Czech.slovak, Leoše Macenauera a Jany Bielikové. Stylové Jet Set Caffe se stalo důstojnou kulisou pro dívky s ideálními tvary, ušatými čepicemi a neokoukanými střihy. Party pokračovala i po dražbě modelů, ve které šel s kůží na trh i návrhář Leontinno Dolce. 

Janka Bieliková věnovala svých pět ušatých čepic z kolekce MILIONDOLAR vítězům soutěžních kategorií festivalu Ostrava-picture. O důvod víc vyhrát! Dnes nezapomeňte na transcendentální seminář Marka Jíchy, jenž proběhne v Hvězdárně a Planetáriu J. Palisy od 20:00 do 24:00. Vedoucí katedry kamery na FAMU nám ukáže jak se točí hvězdy. A měsíc.

Tereza Tara v popředí ukázky ze svého nového dokumentu

Tereza Tara mluví o kreativním dokumentu

Po projekci Hormonálního akvária proběhla vášnivá diskuze

Na festivalu Ostrava-picture se vášnivě diskutuje

Aktivní publikum

Publikum semináře Terezy Tary

Návrhář svěžího střihu Leoš Macenauer

Módní návrhář Leoš Macenauer na festivalu Ostrava-picture

A jeho kolegyně z projektu Czech.slovak Jana Bieliková

Módní návrhářka Jana Bieliková reprezentuje Czech.slovak project

Drum'n'bassový srdcař DJ BcA, Lukáš Tvrdoň DiS.

DJ BcA.Lukáš Tvrdoň, DiS.

A jeho housový kolega DJ Ejnl v čepici Miliondolar

DJ Ejnl v čepici Miliondolar

Fotografie z módní přehlídky by Radam Kim zde

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.