Navigace


Soutěžní kategorie a dead line

|25.07.2013|

Po mnohých vašich urgencích a našich pokusech dostat k vám informace o letošním ročníku šeptandou a přes pokec s kamarády na festivalech a v hospodě se uchylujeme k tomu, že zde vyvěsíme to nejdůležitější pro letošní soutěž: dead line přihlášek a kategorie. Možná vám přijdou poněkud střelené, ale vězte, že jsme je vytvářeli metodou hemingwayovského odečítání obsahů a forem, tedy postupným odkonkretizováním sdělení eliminací všech komunikačních a společenských nánosů až k jednoslovným či dvouslovným heslům. Dobře jsme se u toho bavili a věříme, že vy budete taky. Ostatně každý rok bereme kategorie spíše jako volné pocitové oblasti, které jsou zajímavé tím, že umožňují porovnat jak svůj film cítíte vy a jak porota. Pro pořádek ještě připomínáme, že každý přihlášený film může porota přeřadit a jeho šance na vítězství či čestné uznání tak zvýšit.

Soutěžní kategorie pro rok 2013:
1. vlny (subjektózní zážitek libosti či nelibosti, pocity na sofa a tak... houpy hou nahoru a dolů)
2. c2 = a2 + b2
(čistý rozum, pravda, konkrétno, tvrzení, pojmy, úsudky, krása úseček a rovin)
3. uwaga
(caution, varovaisuus, vigyázat - zdvižený prst a povytažené obočí, vidět víc a dříve)
4. guľôčka v jamôčke (experimenty ľavej hemisféry, alternatíva všetkých modro-zelených svetov a žitie 25. hodiny dňa, kto vidí kruh, keď sa povie štvorec?)
5. putyka laputa (smäd -viera - nádej - hospo-džin... putovat křižmo zásvětím a nebát se navzájem)

Dead line pro odeslání přihlášek, ve kterých nezapomeňte uvést link ke stažení vašeho snímku, je 25. 8. 2013. Těšíme se na vaše kousky a věříme, že se v září v Ostravě potkáme na workshopech a projekcích. Hezké léto u vody nebo ve střižně.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.