Navigace


Slavnostní vyhlášení vítězů!

|13.11.2011|

Klub Atlantik v sobotu od 17:00 hod. praskal ve švech...

Je milou tradicí, že se slavnostního předávání cen a diskuse s porotou účastní velká většina filmových tvůrců, kterým stojí za to dojet do Ostravy z druhého konce republiky, nebo z Polska či Slovenska. Ani letošní závěrečný večer nebyl výjimkou. V útulném sálu Klubu Atlantik se shromáždilo téměř 80 lidí a jeden pes.

Po malém občerstvení a úvodní řeči ředitele festivalu Jiřího Hrušky se slova na dobré dvě hodinky ujala tříčlenná porota, aby přítomným vždy po projekci vítězného filmu sdělila to hlavní a s napětím očekávané. Proč právě tento film? Čím je zaujal? V čem byli autoři tak dobří, originální, precizní, kreativní a sví?

Porotci Zuzana Gindl-Tatárová (SK), Beata Dzon (PL) a Tomáš Petráň (CZ) byli milí, lidští, profesionální, vtipní a ochotní debatovat. Jejich komentáře sledoval pozorně celý sál. A bylo příjemně a chválilo se především. Aby se nakonec ti nejlepší odměnili (jak je na Ostrava-Picture obvyklé) hodnotnými cenami (projektor, monitor, tablet, tiskárna, media player ap.) a specialitkami (tradiční notes "Tarakan - filmová verze" a nově taky trička s letošním mottem).

Ale dost okolků, je třeba říci jasné slovo o vítězích!

HLAVNÍ CENA

 1. kategorie "autorský film"
  Robert Hloz - MLÝN
 2. kategorie "dokument"
  Piotr Zlotorowicz - SMOLARZE
 3. kategorie "experiment"
  Pavel Lukáš - MÍŤA SÁM NA SVĚTĚ
 4. kategorie "videoklip"
  Jan Chramosta - KEEP YOUR HANDS OF MY GIRL
 5. kategorie "animovaný film"
  Veronika Szemlová - NESEJDEŠ Z CESTY

Poslední kategorie vznikla až v průběhu práce poroty - ve vyhlášené kategorii "Film z (o)kraje" se totiž žádný soutěžní snímek neobjevil, tak si porotci vyžádali samostatnou oblast pro hodnocení animace.

ČESTNÁ UZNÁNÍ

kategorie: autorský film:

 1. Kuba Czekaj - TWIST & BLOOD
 2. Ondřej Klus - VŽDYŤ SE SKORO NIC NESTALO
 3. Anna Štětinová - TEPLÉ ŠKVARKY

kategorie "animovaný videoklip"

 1. Filip Tichý - ZKROUCENÝ PŘÍBĚH O TŘECH PRASÁTKÁCH
 2. Dita Krčová - CHRRR

kategorie "dokument"

 1. Hana Dvořáčková - WHEN YOU´RE HAPPY, CLAP YOUR HANDS
 2. Martin Janičík - SYZIFOS
 3. Veronika Mikalová - ROXANNE
 4. Klára Řezníčková - TROJMEZÍ

kategorie "videoklip"

 1. Robert Puchert - VŠETKO MÁ SVOJ KONIEC
 2. Alžběta Beránková - HOME

CENA DIVÁKA / STUDENT AGENCY PRICE

 1. OSTRAVA / Tereza Kovářová - POSLEDNÉ DETI KALIŠŤA
 2. JELENÍ HORA / Magdalena Jaroszewicz - THE DEATH OF THE CZECH DOG
 3. DOLNÝ KUBÍN / DOSUD NEPROBĚHLY PROJEKCE

VŠEM OCENĚNÝM GRATULUJEME A TĚŠÍME SE, ŽE SE ZA ROK ZNOVU SETKÁME NAD VAŠIMI SKVĚLÝMI FILMY...

"TOČTE, DOKUD MŮŽETE"

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.