Navigace


Slavnostní vyhlášení vítězů již zítra

|15.11.2012|

Šestý ročník festivalu skončí zítra večer svou soutěžní část v Klubu Atlantik v Ostravě, kde dojde k workshopu s porotou, předání cen, čestných uznání a vyhlášení vítězů. Máte-li čas, nenchte si ujít setkání s nadějnými filmaři, ještě nadějnější porotou a úplně nejlepšími diváky! Vše vypukne v 18:00 hod., zájemci se pak společně s organizátory mohou přesunout do nejbližších vyhlášených putyk k dalšímu povídání, tentokrát už bez promítacího plátna.

Letos filmy posuzovali tři profesionálové a zkušení znalci studentského filmu:
Vladimír Mráz (režisér, producent, příležitostný porotce a lektor workshopů, ředitel QQ Studia Ostrava);
Tereza Tara (režisérka, producentka, scénáristka, pracuje samostatně především v oblasti uměleckého dokumentu);
Martin Jůza (režisér, producent, lektor a letitý úspěšný účastník Ostrava-Picture, rozjíždí soukromou studentskou společnost KrutArt).

... a rozdělovali nejen filmy určené k projekci a workhopům, ale také věcné ceny, které jsou na celé soutěži příjemným zpestřením osobních posezení a doprovodných akciček. Jako obvykle se jedná o elektroniku s vysokým obsahem použitelnosti (iPad, tiskárna Canon, externí HDD 1T...). Přestože je letošní rok hubený na finance, organizátorům se podařilo zajistit peníze na důstojné ceny a drobné občerstvení. Tož tak je to. Těšíme se, že dojdete.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.