Navigace


Sedmý ročník Ostrava-Picture úplně jinak

|17.04.2013|

Pokud se někomu z loňských účastníků zdálo divné, že se kolem festivalu mediálně konalo velmi málo, že jsme skoro tajili termíny vypuknutí akcí a dodnes ve virtuálním prostoru ani neoznámili, kdo a co vlastně vyhrál, byl na stopě závažnějšímu trendu, než jsme sami mysleli. Ano, loni nás poněkud zaskočilo, že nám žádný z tradičních partnerů nedal ani korunu na workshopy a ceny, které jste si tak oblíbili, a proto jsme se rozhodli, že se obejdeme (skoro) bez peněz. Byl to pokus odvážný, ale málo připravený, takže tak trochu polovičatý, neboť i když jsme festival vlastně nikde nepropagovali, mnozí naši věrní přátelé na nás nezapomněli a poslali své filmy v tradičních (tedy správných) termínech. Díky, díky, díky... ale s tím je konec. Už žádné podbízení grantovým komisím... a poklonkování před kontrolními úřady. Je nám letos 7 let a to je chvíle, kdy je třeba předčasně dospět. Vize máme, svědění taky a vás...? Uvidíme.

Ale k věci: letos vás nepozveme do Ostravy na podzim - termín vyhovoval akorát úředníkům, aby měli dost času na proškrtání grantů a aspoň měsíc na závěrečné vyúčtování... rádi vás uvítáme už v babím létě, ve druhém týdnu září (9. - 13. 2013), kdy je ještě teplo, dá se povalovat venku a sedět na zahrádkách a promítat v noci a skoro neprší. A je chuť číst poezii, držet se kolem ramen a mžourat proti slunci. To nám na festivalu hrozně chybělo, ale báli jsme se to přiznat a vy jste to (asi ze slušnosti) neřekli nahlas. Změníme taky způsob přihlašování filmů, překvapíme vás poněkud neobvyklými soutěžními kategoriemi, snad potěšíme netradičním a vysoce praktickým programem šitým na míru přímo těm, co se přihlásí a rádi vám ukážeme zákoutí Ostravy, která si o filmové projekce a setkání přímo říkají. Jo a ceny budou, ale taky trochu veselejší. Stejně už všichni máte notebooky a datprojektory a celá ta hromada techniky se vždycky brzy stala nudnou.

Věříme, že nám zachováte přízeň.

Veškeré další informace najdete zde, nebo na facebooku nebo ve vašem kontaktním mailu. Pokud myslíte, že ho nemáme, přihlašte se k odběru newsletteru. Veškerou další propagaci pro příště balíme.

Tak zatím, brzy zde více.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.