Navigace


Pozor! Změna v dnešním programu

|11.11.2010|

Ahoj všichni příznivci hvězd a kamer,
s donebevolajícím politováním musíme oznámit, že kameraman Marek Jícha dnes na Hvězdárnu nedorazí. Důvody jsou popsány výše a pan Jícha nám svou omluvenku doručil na vyzvání telefonicky až dnes odpoledne! Je to veliká škoda a organizační tým festivalu se tedy omlouvá všem, kteří se na setkání těšili. Náhradu za pana Jíchu jsme však sehnali v ostravském filmařském podhoubí: kameraman ČT Petr Kožušník byl tak hodný a svolil vzít na sebe nelehkou roli zástupce. Čas a místo tedy zůstává, program bude stejný, přijďte!
Dále připomínám, že zítra před slavnostním vyhlášením nás poctí svou návštěvou vizuální skupina In.Dust Klipárium, budou mluvit o videoklipech a trendu natáčení na digitální zrcadlovky, v sobotu pak promítáme film Pouta (Artkino Ostrava 14:00, vstup jen 50,- Kč), který se mimo jiné točil také v Ostravě a poté proběhne debata s jejich režisérem Radimem Špačkem (Klub Atlantik, 17:00, zdarma).

Pořád taky probíhají projekce soutěžních filmů v Klubu Atlantik (10:00-13:00, 15:00-17:00, 18:00-20:00). V pátek večer se na vás chystá porota, která vyhlásí a okomentuje vítěze jednotlivých kategorií a udělí čestná uznání (Minikino, 20:00).
Těšíme se na vás i na dalších workshopech a seminářích!
Vaše Ostrava-Picture.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.