Navigace


Listina vítězů a ceny

|14.09.2013|

Porota ve složení Ivo Bystřičan, Ján Pagáč a Tereza Kovářová zhlédla více jak 530 minut soutěžních snímků a pokoušela se o nemožné, porovnávat filmy různých zaměření, žánrů, technik a stopáží, aby nakonec vybrala ty, které zaujaly nejvíce:

Soutěžní kategorie:

1. vlny
Hlavní cena: Petra Tejnorová - Kniha o plánu
Čestné uznání: Veronika Göttlichová - První rybka
Čestné uznání: Radoslav Irša - Matka

2. c2 = a2 + b2
Hlavní cena: Igor Vodrážka alias Egor Indiani - Lost in Poland
Čestné uznání: Žofie Milatová - Kdyby zhasnul svět

3. uwaga
Hlavní cena: Prokop Motl - Svět podle Anunnakiho
Čestné uznání: Eliška CHytková - O šunce

4. guľôčka v jamôčke
Hlavní cena: Martina Nagyová - Paradigma

5. putyka laputa
Hlavní cena: NEUDĚLENA
Čestné uznání: Lukáš Koláček - Marinka

Linky na filmy či trailery všech držitelů hlavních cen najdete na home page v galerii úvodních fotek.

CENY

signovaný originál obrázku Mariana Pally (viz níže)
multifunkční zařízení CANON PIXMA MP5350
akerditace pro 1 filmařský tým na festival 48 HFP PRAHA
akreditace pro dvojici filmařů na Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě

a pro všechny přítomné navíc speciální ručně vyráběné diáře z recyklovaných materiálů TARAKAN

CENA PRO DIVÁKY
Ručně malovaná skleněná láhev s balónky a motivem letošního ročníku, plněná pět let starým calvadosem. Láhev vyrobila výtvarnice Lenka Žvaková, lihovinu dodal její manžel Igor.

Děkujeme všem sponzorům, dárcům, návštěvníkům a kolegům, že byli štědří, milí, shovívaví k nedokonalostem organizace a vrtochům počasí. Speciální poděkování patří spisovateli a výtvarníku Marianu Pallovi, který namaloval sérii krásných anekdot na diplomy...

Těšíme se, že se napřesrok s mnohými z vás zase potkáme. Tedy pokud jste všichni po večírku v pořádku dorazili do svých domovů!?

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.