Navigace


Klub Atlantik Ostrava, 18:00 / slavnostní zahájení

|12.11.2012|

12. 11. 2012 v klubu Atlantik v Ostravě zahajujeme projekcemi a slavnostním přípitkem 6. ročník Ostrava-Picture. Letošní ročník je poněkud komplikovanější především po stránce finanční, neboť se nám nepodařilo získat žádný z "obvyklých" grantů a ten evropský letos v dubnu skončil... ale, jak píšeme na plakátech "jde to i bez peněz"... aspoň v to doufáme. Ohlas mezi soutěžícími byl slušný, ceny se nám podařilo zajistit a také v porotě zasednou nové neokoukané tváře.

Nejzkušenějším hodnotitelem se samozřejmě jeví již několikrát "vyzkoušený" Vláďa Mráz z QQ Studia, velká očekávání jsou ale spojena také s dokumentaristkou Terezou Tarou a nadějným režisérem (a dřívějším úspěšným soutěžícím) Martinem Jůzou.

Program není sice tak bohatý jako loni, ale zachovány jsou projekce vybraných soutěžních snímků (pondělí, pátek vždy od 18:00) a workshopy (tentokrát zaměřené na animaci - ve spolupráci s QQ Studiem).

Soutěžící, nechť si zařídí volno na pátek 16.11. - od 18:00 hod. dojde k vyhlášení výsledků letošního ročníku, předání cen a k workshopu s porotou, kde se všichni přítomní dozví o tom, co na jejich snímcích hodnotitele zaujalo a kde mají ještě rezervy. Po vyhlášení bude následovat obligátní večírek... tak hurá do Ostravy! Těšíme se na vás.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.