Navigace


Jak to nakonec všechno dopadlo? Část první

|20.11.2010|

Ve sváteční páteční podvečerní atmosféře jsme se sešli společně s tvůrčí skupinou in.dust, respektive jejím duchovním stoupencem Davidem Spáčilem s projektem Klipárium, zručnými lidmi z Mejla Production a fanoušky nejoblíbenější videotechnologie současnosti HDSLR. Tedy zrcadlovek se schopností natáčet video ve FullHD rozlišení, které způsobily totální puč na trhu digitálních médií. 

David Spáčil alias Havran nás obeznámil s obsahem svého batohu, který se postupem času zdál bezedný.
 Kreativec právě narátivší se z cest po severní Africe nám ukázal, jaké technologie by s sebou na zádech měl správný filmař vždy nosit. Po vyčerpání všech zásob a historek z cest předal slovo chlapům z Mejla production, jež se věnují nejen natáčení videí, ale také výrobě filmových jízd, ramen, jeřábů a v poslední době také velice oblíbenému příslušenství k digitálním zrcadlovkám. Pro účely prezentace sestrojili narychlo kamerový rig, ne nepodobný těm, jež známe od různé celosvětové konkurence, ale za zlomek jejich ceny a s poctivostí vlastní nám Čechům. Dle jejich slov je tento demorig pouze první vlaštovkou, betaverzí, kterou hodlají dále vylepšovat a přizpůsobovat individuálním požadavkům zájemců. Účastníci měli možnost osahat nejen nářadí od Mejla production, ale také festivalový DSLR rig Zacuto double barrel a vše srovnat na vlastní oči.
Konec první části…

David Spáčil a jeho nádobíčkoDavid Spáčil na workshopu Klipárium festivalu Ostrava-picture

Festivalový DSLR rig Zacuto double barrel osedlaný Canonem 60DDSLR rig Zacutor double barrel festivalu Ostrava-picture

DSLR rig kluků z Mejla productionDSLR rig domácí výroby společnosti Mejla production

Mejla production a jejich publikumZástupci Mejla production s účastníky festivalu Ostrava-picture

Účastníci workshopu Klipárium o HDSLR technologiíchúčastníci workshopu Klipárium festivalu Ostrava-picture

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.