Navigace


Jak to nakonec všechno dopadlo? Část druhá

|20.11.2010|

Všech 120 filmů už se promítlo, workshopy už skončily, nadešel čas udělat pořádné shrnutí. Je páteční večer v Minikině a co nevidět začne slavnostní vyhlášení. Moderátor Martin postává s cigaretou venku, klepe se nejen zimou, ale i lehkou nervozitou a sleduje, jak se Minikino Kavárna plní početným houfem lidí. Mezitím servírky obkládají dva stoly talíři hojnosti a nám všem se sbíhají sliny na raut. Ale to si ještě budeme muset počkat. Je právě osm hodin a v sále Minikina probíhá nenápadný boj o místa před plátnem. Vyhlášení začíná.
    První dvě ceny si odnášejí Poláci – oba za hraný film, (autorský a žánrový) a ledaskoho napadá, čím to, že nám Čechům a Slovákům tak vytřeli zrak? Zbylé tři ceny si odnesou Ostraváci (za videoklip, experiment a film z (o)kraje) a zbytek republiky asi uvažuje podobně jako u polských filmů. Pak se ale vítězné filmy promítají, a každý, kdo možná v koutku mysli trochu pochyboval o nezaujatosti poroty, musí uznat, že ceny byly uděleny oprávněně. Porota, kterou tvoří Doc. Zuzana Gindl-Tatárová ze Slovenska a Polka Beata Dżon (Ostravák Vladimír Mráz bohužel dorazit nemohl), navíc ke každému filmu přednáší argumenty, proč se shodli zrovna na něm. Z toho, co na plátno teče z promítačky, je ale jasné, že výherci si elektroniku (notebook, telefon, projektor, LCD monitor a tiskárnu) a čepice značky Miliondolar neodnášejí neprávem. Jak tři filmy, tak i videoklip a experiment, jsou opravdu kvalitní, a kdo ze sálu neodchází na chlazené pivo v Kavárně, rozhodně nelituje. Kromě hlavních cen se porota rozhodla udělit taky 20 čestných uznání, protože podle jejich slov, kvalita těchto snímků byla také vysoká a porotě se líbily jen o ždibíček méně, než ty vítězné.
 Zkrátka podle letošního Ostrava-Picture mají jak český, tak slovenský a rozhodně i polský film budoucnost. Velké gratulace vítězům i ostatním oceněným se pak předávají ještě jednotlivě na rautu, který čekal za dveřmi kinosálu. Po výživném kulturním zážitku výživný raut a poté výživná party. Poslední slavící opouští Minikino Kavárnu až s prvním příslibem denního světla, a užili si tak kulturní večer opravdu až do hořkosladkého dna. Jak však několikrát nadnesl moderátor Martin během slavnostního vyhlášení, Ostrava-Picture 2010 tím ještě zdaleka neskončilo…

Předvyhlašovací rozehřívání v Kavárně

Stoly na raut už se pomalu plní, my si však ještě musíme počkat

Minikino očekává jména vítězů

Dvě ze tří letošních porotců

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.