Navigace


FilMŮJ Biják! Zítra!

|31.10.2010|

"Námětů se nám do prvního ročníku tohoto originálně pojatého workshopu sešly desítky, vysoký zájem nám doopravdy udělal radost," neskrývá své nadšení programová manažerka festivalu Klára Sodomková. Přibližně před měsícem jsme vyhlásili soutěž námětů na krátký film, který by byl realizovatelný v průběhu pěti dní v Ostravě za odborné asistence úspěšné dokumentaristky Terezy Tary, režiséra Vladimíra Mráze a technického zázemí QQ studia. Odborná porota vybrala po dlouhé a ostré debatě námět čtyřiadvacetileté Jolany Chalupové, původem z Blanska, nyní studentky pedagogiky v Brně.

"Zaujala nás svým symbolickým podobenstvím o samotě odlišného jedince vprostřed společnosti normálních," zdůvodňuje Klára. S sebou si do Ostravy přiveze i čtyřčlenný štáb, se kterým bude natáčet, jíst, spát a užívat si ostravského ovzduší. Průběžně vás budeme na webových stránkách informovat, jak se natáčení vyvíjí a finální výsledek budete moci zhlédnout již příští pondělí, tedy 8.11., na slavnostním zahájení festivalu v Minikině kavárna.

Sluší se říci, že specielně pro tento workshop zakoupil festival Ostrava-picture žhavou novinku ze světa videozrcadlovek, fotoaparát Canon 60D a DSLR rig Zacuto Double Barrel. S takovou výbavou bych se v ostravských ulicích opravdu nestyděl.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.