Navigace


FilMůj Biják - den první

|01.11.2010|

FilMůj Biják / Den první

V soutěži o nejlepší námět krátkého filmu, který by měl v Ostravě vzniknout během 5 dnů workshopu zvítězila Jolana Chalupová (24) z Blanska, která se k filmu blíž dostala až letos v létě na týdenní filmové dílně KLAP! Ujala se přirozeně režie a sestavila tým kamarádů, kteří se pokusí její nápad dovést k realizaci. Celá partička dojela ráno do Ostravy, ubytovala se v hotelu a zahájila přípravné práce pod odborným dohledem Terezy Tary a filmařů z QQ Studia Ostrava.

Tereza Tara (dokumentaristka, absolventaka FAMU) vypadá, jako by vyrazila na příjemnou procházku pěší zónou... ale zdání klame! V hlavě se jí už honí spousta úkolů, kterými své kolegy za chvíli překvapí. "Počasí přeje, takže kameru na rameno a pojďme udělat pár cvičných záběrů, než vyrazíme hledat zajímavé lokace."

Kameraman Vojta Hrubý (21) z Miroslavi se seznamuje s novou technikou, která příjemně padne do ruky. Před nedávnem se účastnil filmového festivalu Brněnská šestnáctka 2010, ale to ještě netušil, že jeho kameramanské žně opepří úlovky postindustriální Ostravy. Kamera jede a kolem začíná cvrkot.

Debatuje se a vyjasňují se první pracovní představy o tom KDE, CO, S ČÍM, JAK, CO PAK S TÍM ?
a podobně... však to znáte. Co oko, to názor.

No a v hospodě, kde jsme celému štábu rezervovali na týden stůl a předplatili přísun energie, se pak všechno probírá ještě jednou, dvakrát, třikrát...? Střihač Pavel Drábek (18) z Kateřinic (ještě student gymnázia ve Vsetíně) to ukončuje rázným máchnutím (jak jinak!?), kterým konečně přivolal číšnici... Rozhodlo se o místech, nákupu několika rekvizit, výběru techniky a trase natáčecích dnů... to je na první den dost. Všichni si teď zaslouží poznat Ostravu taky z té veselejší stránky. Vzhůru do noci! Jo a nenechejte tady ten foťák, aby bylo zase zítra o čem psát :)

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.