Navigace


Echo z Ostrava-Picture 2009, část II.

|13.10.2010|

Uzávěrka festivalu se blíží, a ze zákulisí prosákla informace, že to letos opravdu vypadá na těsný souboj talentů a unikátních projektů. Ceny také nejsou k zahození, a jelikož nám zbývají už jen dva dny do uzávěrky přihlášek, máme tu pro vás další dva medailonky loňských vítězů pro inspiraci.


Jan „Klobouk“ Chramosta, film Malá Pražská víla
V kategorii Příběhy loni zabodoval student písecké FAMO s moderní pohádkou, která byla jeho bakalářským projektem. Honza patří mezi ty mladé filmaře, kteří nikdy nezahálí, a proto po loňském úspěchu se svým filmem neusnul na vavřínech. Momentálně pracuje hned na několika projektech najednou, patří mezi ně spolupráce s Českou televizí na povídce Básník podle Karla Čapka, či režijní spolupráce na projektu Praho, má lásko, české obdobě projektů Paříži, miluji Tě a New Yorku, miluji Tě. Zároveň přichází s vlastním projektem "Praho, děsíš mě!", který ukáže Prahu v temných barvách a připomene děsivé prvky její historie i současnosti. Letos bude Honza na OSTRAVA-PICTURE bojovat opravdu houževnatě, do soutěže poslal totiž hned čtyři své projekty: dokument, experimentální film, krátký hraný film a videoklip. Pokud bude mít takové štěstí jako loni, zůstane jen jedna kategorie jím nepokořena.


Malou Pražskou vílu můžete posoudit tady:


Martin Jůza, Zakopaný pes
Martin je rodilý Ostravák, proto loni na OSTRAVA-PICTURE vyhrál kategorii Obrazy s filmem, kde hlavní roli hraje Ostrava sama. Martin letos nastoupil do prvního ročníku magisterského studia režie ve Zlíně, kde v posledních 4 letech studoval nejen režii, ale i kameru a proto je v jeho práci zřetelný důraz na obraz. To ostatně budeme moci posoudit i letos, v soutěžní kategorii videoklip, kde konkurenci hodí rukavici hned dvakrát: s klipem Odraz doby pro skupinu La Resistance a také s klipem Deja Vu, který Martin natočil pro izraelskou skupinu Phototaxis v rámci své půlroční stáže v Jeruzalémě.  V současnosti má rozpracovaný film "Lufťáci", ale kvůli práci ve štábu Jana Hřebejka na jeho posledním filmu filmu Nevinnost, a také kvůli náročnosti hudební a obrazové postprodukce jeho film uvidíme v soutěži až příští rok. Trailer ovšem můžete zhlédnout už teď:


Zakopaný pes je zakopaný zde:

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.