Navigace


Echo z Ostrava-Picture 2009, část I.

|05.10.2010|

Pokud zvažujete, jestli váš film náhodou není příliš dobrý pro letošní OSTRAVA-PICTURE, máme tu pro vás shrnutí vítězů loňského ročníku. Jak filmy (tedy, filmy, dokument a videoklip), tak jejich tvůrci jsou zajímaví a produktivní mladí lidé, a proto stojí za to si je trochu představit. Všichni si navíc odnesli atraktivní ceny, takže pokud jste doteď váhali, začněte vyplňovat přihlášku!

Robin Lipo, film Pavel Nawrat

Robin loni ovládl kategorie Fakta, otázky a odpovědi. Absolvent VOŠ Filmové ve Zlíně se letos stal studentem bakalářského programu na mezinárodní filmové škole v Lódźi v Polsku. Je to velký úspěch, protože jak známo, škola v Lódźi je velmi prestižní a prošla jí taková jména jako Andrzej Wajda či Roman Polanski. Že to Robin s filmem myslí vážně, o tom nesvědčí pouze škola, kterou studuje, ale také jeho produktivita. I letos se účastní OSTRAVA-PICTURE, a to hned ve dvou kategoriích: s dokumentárním filmem „Chimney Sweepers“ a taky videoklipem kapely „Humbug – Back In The U.S.S.R.“ Navíc pracuje na scénáři sci-fi z blízké budoucnosti. Jak Robin obstojí před letošní konkurencí, to se dozvíme 12. listopadu v Ostravě.

Jeho film možno zhlédnout zde:

1. část

2. část

Veronika Szemlová, videoklip Chocolate Factory

Klip pro kapelu The Pale vznikl jako produkt animátorské dílny na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou, kde Verča, spolu se spolužáky z animace Zlínské Univerzity Tomáše Bati, vedla animátorský workshop. Ona, její spolužáci Vlaďka Macurová, Marek G. Hruška a Linda Audyová, a všichni účastníci workshopu použili hromadu pomalovaných židlí k způsobu animace zvané pixilace. Lidé v Náměšti z celé této bizarní skupiny museli mít pozdvižení, posuďte sami z odkazu pod textem! Letos je Verča plně zaneprázdněná prací na diplomce, proto od ní nic na festivalu nic neuvidíme. Hádám ale, že se máme o to víc na co těšit za rok!

Klip k vidění zde:

Vítěze dalších kategorií si přiblížíme, až přijde dalších pět přihlášek na letošní ročník!

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.