Navigace


48 HOUR FILM PROJECT

|04.10.2011|

48 HOUR FILM PROJECT

Letos přichází poprvé do Prahy a zároveň se projekcemi vítězných snímků a ve virtuálním workshopu představí také na Ostrava-Picture. Je to největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu!  Přihlašte se do pražské soutěže, nebo navštivte ostravské promítání a workshop (rezervace míst zde).

Pražský 48 Hour Film Project se bude konat od 21. do 23. října 2011 a vyvrcholí 29. října  promítáním soutěžních filmů v kině LUCERNA a následnou party v CHAPEAU ROUGE.  Vítěz pražské soutěže obdrží Grand cenu v podobě letenky do Taosu v Novém Mexiku v USA, kde se budou letos v rámci mezinárodního filmového festivalu promítat nejlepší filmy z celého světa. Vítěz bude mít také možnost soutěžit o mezinárodní peněžní odměnu a promítání v rámci filmového festivalu v Cannes 2012.

Podrobnější informace o pravidlech festivalu a další informace o projektu, historii a cenách najdete v tiskové zprávě.


Registrace je otevřena!!!

CO JE 48? (WHAT'S THE 48?) from New Spirit Cinema on Vimeo.

10. listopadu se v Ostravě představí vítězné filmy pražské 48 HFP a workshop povedou živě z Floridy přes Skype a velkoplošnou projekci organizátoři soutěže Petra a Paul Ratner (Paul  je režisér a scénárista, který také scénáristiku přednáší, Petra točí a produkuje). Kapacita workshopu je omezena na 25 míst, vzhledem k předpokládanému zájmu doporučujeme provést on-line rezervaci.

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.