Navigace


48 Hour Film Project opět na konci září

|22.09.2012|

Soutěž 48 Hour Film Project se v Praze koná letos podruhé, původně pochází z Washigtonu. Celá akce je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film. Filmařské týmy všech úrovní zahajují práci v 19:00 hod. v pátek 25.září 2012, 4 až 7 minutové filmy musí být dodány do neděle 30. září 19:30 hod. Každému týmu je přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu. Na promítání hotových snímků se pak lidé mohou těšit 5. října v kině Lucerna.

Všem zájemcům doporučujeme hlásit se neprodleně, kapacita míst je totiž omezená. Soutěž doprovází také řada Filmových BankETů/workshopů. Ty jsou soustředěny na všechny, koho zajímá filmařina, digitální technologie a film obecně. Budou se konat ve dnech 25.září, 2.října a 4.října na různých pobočkách Air Bank v Praze. Přednášet budou zástupci z firem Canon, Panavison a Panalux. Dalšími přednášejícími budou zástupci z FAMU a ze světa vizuálních efektů. Workshopy nabízí nejen šanci dozvědět se o novinkách ve světě techniky a filmu, ale zároveň je to výborná příležitost na networking s ostatními filmaři 48 Hour Film Projectu.

CENY
Na autora nejlepšího filmu čeká letenka na mezinárodní finále do Los Angeles, které se bude konat na jaře příštího roku. „Je to skvělá možnost, jak promítnout svůj vítězný snímek přímo v Hollywodu,“ uvedla za organizátory festivalu Petra Ratner. Pražský vítěz navíc bude soutěžit o mezinárodní grant v hodnotě 5000 $ a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivale v Cannes 2013 a na slavné filmové přehlídce NabShow 2013 v Las Vegas. Autor nejlepšího snímku získá ale i řadu věcných cen. Konkrétně půjde o Canon HD kameru LEGRIA HF M506, voucher na pronájem filmové techniky od Biofilms Rental v hodnotě 25 tisíc Kč a o voucher na pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50 tisíc Kč od firmy Panalux. Tuto trojici darů pak doplní ještě počítačový program pro tvorbu scénářů Movie Magic Screenwriter Software 6. Nejlepší režisér si ze soutěže odnese voucher na pronájem filmové techniky od Biofilms Rental v hodnotě 15 tisíc Kč. Nejlepší kameraman dostane voucher na pronájem RED SCARLET kamery na tři dny od firmy Biofilms Rental.


Registraci na 48 Hour Film Project a jeho Filmové BankETy/workshopy najdete na: http://praha48film.com

« zpět


Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.