Navigace


Přihlášky a pravidla

Podmínky přihlášení:

a) film byl vytvořen ve školním roce, v němž je přihlášen do soutěže (pro letošní ročník tedy 2013-14)
b) autor doručil link ke stažení snímku a vyplněnou přihlášku do vyhlášeného termínu (v roce 2014 je to 15.8.)
c) autor snímku nebo alespoň jeden z týmu tvůrců musí být studentem (tzn., že se účastní denního studia, typ školy je libovolný, soutěž není omezena věkem)
d) snímek nesmí porušovat platné zákony ČR, SR a Polské republiky
e) soutěžící se vzdává nároku na autorský honorář za projekce uskutečněné v rámci festivalu a souhlasí s obvyklým propagačním využitím svého díla (např. na webu festivalu, propagačních a doprovodných akcích apod.)
f) délka jednoho snímku nesmí překročit 90 minut, v případě cizojazyčné verze (jiný jazyk než čeština, slovenština, polština) musí být tento opatřen titulky
g) snímek lze přihlásit pouze v jedné ze tří účastnických zemí.

Přihlášky (pro rok 2014) jsou ke stažení zde.

Dead line 15. 8. 2014

Pro další info nás kontaktujte na hruska@pozitivni-projekty.czVložit nový příspěvek

 • Rozhoduje datum odeslání?

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda stačí když snímek odešlu do 15.10., nebo musí 15.10. být už v Ostravě?
  Děkuji

  Reagovat 13.10.2010 12:36 od Jolana Chalupová
  • Re: Rozhoduje datum odeslání?

   Dobrý den,
   stačí, když film odešlete do 15.10. (razítko na obálce). Přihlášku můžete poslat mailem a film na DVD klasickou poštou. 2 kopie jsou nutné kvůli případným poškozenm nosiče.

   Reagovat 13.10.2010 17:55 od Jiří Hruška (správce)
 • Autorská práva

  Dobrý den,

  porušuje video autorská práva pokud obsahuje následujíci skladby: Kate Hanevik - New day, Rob Dougan - Furios angel. Pokud ano, dá se to nějakým způsobem ošetřit, popř. dokoupit práva u OSA?

  Děkuji

  Reagovat 27.09.2010 18:33 od Aleš Nenička
  • Re: Autorská práva

   Dobrý den,
   zařazení autorské hudby do filmového díla podléhá nutnosti zaplatit licenční poplatek za jeho užití. Jeho výše se pohybuje od 150 Kč / rok (viz http://www.osa.cz/page2.php?t=98 ) a je závislá na charakteru produkce (zda bude film uváděn bez vstupného, jednorázově, na nekomerční akci, festivalu apod.). Detaily najdete ve výše uvedeném linku.

   Reagovat 27.09.2010 21:51 od Jiří Hruška (správce)

Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.