Navigace


Porota

Porotu sestavují pořadatelé. Porota je minimálně tříčlenná a její složení musí být alespoň z 1/3 každoročně obměňováno. V porotě nemohou zasedat zástupci pořadatelů ani nikdo, kdo se podílel na tvorbě soutěžních snímků. Odborná porota navrhne pořadateli soutěže ocenění snímků ve všech vyhlášených kategoriích. Některou z cen může neudělit, rozdělit ji mezi více tvůrců, případně může přeřadit snímek do jiné soutěžní kategorie. Jako zvláštní ocenění je udělována Cena diváků, o které rozhoduje hlasování návštěvníků kin.

POROTA PRO ROK 2011:
Doc. Zuzana  Gindl-Tatárová, PhD. (FTF VŠMU Bratislava, Slovensko)
Beata Dżon
(filmová publicistka, Opole, Polsko)
Tomáš Petráň (kameraman, pedagog, režisér, producent, Krkonoše)

POROTA PRO ROK 2010:

Mgr. Vladimír Mráz (QQ Studio Ostrava, Česká republika)
- absolvent AMU Filmové akademie Praha - katedra dokumentární tvorby;
5let pracoval v Krátkém filmu Praha jako as.kamery u loutkového filmu a pomocný režisér u hraných dětských celovečerních filmů. Brzy se začal věnovat natáčení filmů ve vlastní produkci, od roku 1989 v České televizi jako režisér.
V r.1992 založil s L. Najbrtem animačně - postprodukční společnost QQ studio, v roce 2002 vytvořil celovečerní animovaný film Báječná show. Je autorem velkého množství designů pořadů České televize, televizních reklam, videoklipů předních českých interpretů. Režíroval více jak sto TV dokumentů, animovaných seriálů SoutPrag, Pod Pokličkou, vytvořil design pořadu německé televize ARD Schlawinner Platz. Od roku 2004 vyučuje na Ostravské Univerzitě, katedře výtvarné tvorby, obor animovaný film a působí jako producent animovaných filmů.

Beata Dżon (filmová publicistka, Opole, Polsko)
- filmová kritička a novinářka na volné noze, pracuje např. pro Focus History Magazine,  Cooltura / London, Polonika / Wien. Scénáristka při TV-Magazine Ethnical Climats, zaměřuje se na reportáže, vzdělávací pořady, moderování, pracuje ve Sdružení polských fotoamatérů a výtvarníků; v posledních letech členka poroty na mnoha festivalech nezávislých filmů, např. v Ebensee / Austria, Mariboru / Slovinsko, Prištině / Kosovo.

Doc. Zuzana  Gindl-Tatárová, PhD.
(FTF VŠMU Bratislava, Slovensko)
- absolvovala pražskou FAMU. Deset let pracovala jako dramaturgyně na Kolibě, psala pro televizi i rozhlas. Podílela se na výrobě dvanácti celovečerních filmů, řadu let spolupracovala s režisérem Š. Uhrem, později s J. Jakubiskem a M. Šulíkem. Od r. 1990 působí na FTF VŠMU, 1995-2010 jako proděkanka pro zahraničí. Přednášela na Fakultě žurnalistiky FF UK, externě na Univerzite T. Bati ve Zlíně. Rok pracovala na New York University, The Tisch School of the Arts. V SFÚ jí vyšla kniha Holly-woodoo (filmové iluze podle zaručených receptů).POROTA PRO ROK 2009:
Mgr. Tomáš Kepka (Open Screen Praha)
Mgr. Vladimír Mráz (QQ Studio Ostrava)
Eva Vodičková (VŠMU Bratislava)

POROTA PRO ROK 2008:
Petra Matušková (VŠMU Bratislava)
Mgr. Vladimír Mráz (QQ Studio Ostrava)
Martin Novosad (ČT Ostrava)
Eva Vodičková (VŠMU Bratislava)

POROTA PRO ROK 2007:
Mgr. Martin Jiroušek (MfDnes)
Mgr. Vladimír Mráz (QQ Studio Ostrava)
Martin Novosad (ČT Ostrava)
Eva Vodičková (MU Bratislava)Vložit nový příspěvek

Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.