Navigace


Charakter festivalu

Mezinárodní festival studentských filmů Visegradu - OSTRAVA PICTURE - je akcí, která usiluje o to stát se reprezentativní přehlídkou studentské tvorby tří zemí: České republiky, Polska a Slovenské republiky.

Studentské snímky soutěží zpravidla v pěti vyhlášených kategoriích, jejich kvalitu posuzuje mezinárodní odborná porota, která svá hodnocení prezentuje před publikem a tvůrci na veřejných seminářích, jež uzavírají jednotlivé promítací dny.

Festival probíhal v letech 2007 až 2011 vždy v listopadu, od roku 2012 se koná začátkem září. Projekce byly v roce 2007 realizovány ve dvou účastnických městech (Ostrava, Trenčín). V letech 2008-2009 pak v Ostravě a Žilině, od roku 2010 se promítalo a soutěžilo v Ostravě, Žilině a Jeleni Hoře.

Festival se snaží přispět k propagaci studentského filmu a umožnit začínajícím autorům prezentovat své filmy před veřejností. V průběhu roku probíhá doprovodný program, který často tvoří workshopy, slavnostní premiéry studentských snímků či drobnější akce ve spolupráci s ČT, QQ Studiem Ostrava a ČrO.

Partnerem festivalových aktivit se stávají také školy, naposledy Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě. Studenti gymnázia vytvářeli amatérská vzdělávací videa v rámci projektu Podpora rozvoje praktické výchovy ve fyzice a chemii aneb Jak si zamilovat fyziku a chemii?

Některá můžete najít na jejich webu.

Více o projektu pak najdete v komentáři.Vložit nový příspěvek

Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.