Navigace


Festival info

Přihlášky a pravidla

Přihlášky (pro rok 2014) jsou ke stažení zde.

Posílejte je mailem (nezapomeňte pečlivě vyplnit kontakty a uvést anotaci snímku).
Filmy zašlete jako link ke stažení (nejlépe z ulozto.cz).

Pořadatel:

Pozitivní projekty o.s.
Alžírská 1499/32
708 00 Ostrava

Dead line 15. 8. 2014.

Pro další info nás kontaktujte nejlépe na hruska@pozitivni-projekty.cz


Bulletiny

V rámci každého ročníku vychází 2-3 čísla bulletinu, kde najdete informace o programech, tvůrcích, filmech, rozhovory a minirecenze. Pokud na vás zdarma rozdávaný občasník nezůstal, můžete si všechny postupně prohlédnout na webu.


Ceny

Soutěží se vesměs o ceny praktické, použitelné při výrobě filmů nebo při jejich projekcích (dataprojektory, notebooky, software, monitory, externí disky, tiskárny ap.). Prvních 5 let patřily k tradičním cenám také volné otevřené jízdenky Student agency po Evropě.


Porota

Porota se každý rok obměňuje nejméně z 1/3 počtu členů. V průběhu let se v práci hodnotitelů vystřídala řada osobností české, polské a filmové kinematografie a filmové publicistiky.


Soutěžní kategorie

Každý rok se mírně proměňují. Kategoriemi se snažíme pokrýt co nejširší záběr studentské tvorby, i když si uvědomujeme, že někdy spolu soutěží filmy obtížně formálně porovnatelné (hraný film, loutka, animace ap. v kategorii vymezené tématem nebo vyprávěcím postupem). Čtěte dále...


Charakter festivalu

Co je Ostrava-Picture? Jak funguje, kdy probíhá a o co usiluje?Novinky

|03.09.14|

Workshopy na Ostrava - Picture

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, omezili jsme prostor věnovaný projekcím a posílili workshopy a besedy, na kterých se můžete něčemu přiučit, nebo se dozvědět informace, které byste jinak museli pracně shánět. První várku právě otevíráme k registracím...

|16.07.14|

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Osmý ročník filmové přehlídky zahajuje přijímání snímků. Vyhlásili jsme soutěžní kategorie (letos se neschůzovalo v hospodě, tak jsme se vrátili k poněkud konvenčnímu třídění) a vyvěsili přihlášky. Společně s porotou se těšíme se na vaše nové kousky. Dead line pro jejich zasílání byl stanoven na 15. 8. 2014. Tak nahrávejte a zasílejte linky...

|27.06.14|

Filmová noc

Pojďte na filmovou procházku Porubou. Sejdeme se u VŠB-TU a vyrazíme dvorky staré porubské zástavby kolem Hlavní třídy. Během tří zastavení, mezi kterými si můžete skočit do nedalekých zahrádek pro pivo, pustíme přehled úspěšných studentských filmů z minulých ročníků Ostrava-Picture. Projekce pouze za suchého počasí.

|09.03.14|

Movie Camp 2014

Nenechte si ujít další ze zajímavých projektů letošního roku! Pětidenní workshopy, na kterých si vyzkoušíte neobvyklé natáčecí postupy, poznáte různé střihové programy, současné trendy v oblasti shánění peněz pro váš snímek a získáte řadu praktických dovedností, jimiž kvalitu svých filmů razantně vylepšíte.

|24.02.14|

Besedy o historii filmu v Ostravě

Jako celoroční akci s dvouměsíční periodicitou jsme právě spustili cyklus setkání s pamětníky počátků ostravského filmu. Postupně se budete moci setkat s lidmi okolo Krátkého filmu v Ostravě, studia Prométheus, České televize či QQ Studia. Sledujte facebook.